Επιστροφή στις νίκες για τις «νυχτερίδες».

Η Βαλένθια υποδέχθηκε στο Μεστάγια τη Θέλτα Βίγο, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της La Liga, κι αναδείχθηκε νικήτρια με 3-0.

Οι γηπεδούχοι επέστρεψαν στα νικηφόρα αποτελέσματα, υποχρεώνοντας παράλληλα τους αντιπάλους τους στη δεύτερη διαδοχική ήττα τους και τρίτη συνολική στο φετινό πρωτάθλημα.

Ο Σάμου Κατσιγιέχο στο 37’ έβαλε σε θέση οδηγού τις «νυχτερίδες», για να έρθει ο Μάρκος Αντρέ στο 82’ να «κλειδώσει» την επικράτηση.

Ο Αντρέ Αλμέιντα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ολοκλήρωσε τον θρίαμβο της ομάδας του.

Οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν από το 59’ με παίκτη λιγότερο, λόγω της αποβολής του Φράνκο Σέρβι για επικίνδυνο μαρκάρισμα.

Μεγάλη ευκαιρία έχασε στο 24’ ο Μουκτάρ Ντιακαμπί, ο οποίος είδε το απότομο σουτ του να τραντάζει το αριστερό δοκάρι.