«Στραβοπάτησαν» στο γήπεδό τους οι παίκτες του Τζενάρο Γκατούζο.

Η Βαλένθια υποδέχθηκε στο Μεστάγια την ουραγό Έλτσε, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της La Liga.

Γκέλαραν οι «νυχτερίδες», οι οποίες ήρθαν για πρώτη φορά ισόπαλες απέναντι στη συγκεκριμένη αντίπαλο, σε εννέα μεταξύ τους αναμετρήσεις, με 2-2.

Ο Πέρε Μίλα άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 29’, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, αλλά ο Έντισον Καβάνι «απάντησε» επίσης από την άσπρη βούλα, στο 41’.

Ο ίδιος παίκτης έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου. Ωστόσο, η Έλτσε έφερε το ματς στα ίσα στο 65’, και πάλι με τον Μίλα.

Οι παίκτες του Τζενάρο Κατούζο έμειναν στην έβδομη θέση της κατάταξης, τη στιγμή που οι φιλοξενούμενοι πήραν μόλις τον τρίτο φετινό βαθμό τους στο ισπανικό πρωτάθλημα.