Με πάθος και ένταση στο παιχνίδι της η εξαιρετική Μπιλμπάο νίκησε με 2-1 τη Βιγιαρεάλ και με την τέταρτη νίκη στη σεζόν έφτασε τους 16 βαθμούς. Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, Έλτσε και Εσπανιόλ αναδείχτηκαν ισόπαλες με σκορ 2-2 στο “Μανουέλ Μαρτίνεθ Βαλέρο”. https://www.youtube.com/watch?v=9lDlLvE81aw Η Αλαβές σκόραρε τα πρώτα της εκτός έδρας […]

Με πάθος και ένταση στο παιχνίδι της η εξαιρετική Μπιλμπάο νίκησε με 2-1 τη Βιγιαρεάλ και με την τέταρτη νίκη στη σεζόν έφτασε τους 16 βαθμούς.

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, Έλτσε και Εσπανιόλ αναδείχτηκαν ισόπαλες με σκορ 2-2 στο “Μανουέλ Μαρτίνεθ Βαλέρο”.

Η Αλαβές σκόραρε τα πρώτα της εκτός έδρας γκολ φέτος για να φτάσει στη δεύτερη νίκη της φέτος. Από την άλλη πλευρά η Κάντιθ δε σκόραρε ξανά για τρίτο σερί ματς, συνεχίζοντας να υποχωρεί στη βαθμολογία.