Ιντερ Μαϊάμι: Μέσι "λαμπρός" την οδηγεί! (vid)

Ιντερ Μαϊάμι: Μέσι “λαμπρός” την οδηγεί! (vid) –

Έφτασε λίγα λεπτά μακριά από τον αποκλεισμό, όμως ο Μέσι ήταν εκεί και με ένα από τα συνηθισμένα του φάουλ, έστειλε το παιχνίδι στα πέναλτι όπου η Ίντερ Μαϊάμι πήρε την πρόκριση κόντρα στη Ντάλας.

Μόλις στο 6ο λεπτό Άλμπα και Μέσι συνδιάστηκαν και ο Αργεντίνος με υπέροχο πλασέ έγραψε το 1-0, όμως…

Όμως η Ντάλας έκανε απίθανη ανατροπή, καθώς μέχρι το 68′ είχε γυρίσει το παιχνίδι στο απίθανο 4-2, αλλά δεν υπολόγιζε στον Μέσι. Ο Κρεμάσκι (65′) και ένα αυτογκόλ του Φαρφάν (80′) έδωσαν την ευκαιρία στον σταρ της με τρομερό φάουλ να γράψει το 4-4 (85′) και έτσι να πάρει την πρόκριση με 5-4 στα πέναλτι.

Έτσι η Ίντερ Μαϊάμι περιμένει την αντίπαλό της από το ζευγάρι Σάρλοτ – Χούστον Ντίναμο στους 8 του Λιγκ Καπ.