Ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος από την ΑΕΚ σε όλους τους τομείς και κέρδισε δίκαια στο ντέρμπι δικεφάλων της Τούμπας. Τον βοήθησε πολύ στην επικράτηση του το σκοράρισμα στις αρχές των δύο ημιχρόνων. Η ΑΕΚ ηττήθηκε με 3-1 από τον ΠΑΟΚ στο γήπεδο της Τούμπας σε αγώνα της 1ης αγωνιστικής των Play Off της Super League […]

Ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος από την ΑΕΚ σε όλους τους τομείς και κέρδισε δίκαια στο ντέρμπι δικεφάλων της Τούμπας. Τον βοήθησε πολύ στην επικράτηση του το σκοράρισμα στις αρχές των δύο ημιχρόνων.

Η ΑΕΚ ηττήθηκε με 3-1 από τον ΠΑΟΚ στο γήπεδο της Τούμπας σε αγώνα της 1ης αγωνιστικής των Play Off της Super League Interwetten 2020-21.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο 1-1 με τα γκολ των Άντριγια Ζίβκοβιτς και Νέλσον Ολιβέιρα, όμως ο ΠΑΟΚ σκόραρε στα πρώτα δευτερόλεπτα του δευτέρου ημιχρόνου με τον Κάρολ Σβιντέρσκι και λίγο πριν τη λήξη ξανά με τον Ζίβκοβιτς.

Ο ΠΑΟΚ πέρασε την ΑΕΚ βρέθηκε στην 3η θέση και είναι σε απόσταση αναπνοής από τον 3ο Άρη, που ηττήθηκε με 1-0 από τον Ολυμπιακό.