Σπουδαίο «διπλό» για το «τριφύλλι» στις καθυστερήσεις.

Σε ένα παιχνίδι γεμάτο νεύρα και αρκετή ένταση ο Παναθηναϊκός Β κέρδισε με 3-2 τον Ηρακλή στη Θεσσαλονίκη, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Super League 2.

Οι «πράσινοι» επέστρεψαν στα νικηφόρα αποτελέσματα, έπειτα από δύο ισοπαλίες, με τον «Γηραιό» να γνωρίζει την πρώτη φετινή ήττα του.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 12’ με τον Ματίας Αντριάν Τόμας Μπόρζες, αλλά ο Μπιλάλ Μαχάρ έκανε την ανατροπή, σκοράροντας στο 34’ και στο 43’.

Οι «κυανόλευκοι» έφεραν το ματς στα ίσα στο 54’ με τον Άλεν Μελούνοβιτς, ο οποίος ευστόχησε από την άσπρη βούλα.

Την εσχάτη των ποινών είχε κερδίσει ο Γιουμπιτάνα, ο οποίος ανατράπηκε μες στην περιοχή από τον Τερεζίου.

Το «διπλό» στο «τριφύλλι» χάρισε ο Γιάννης Σαρδέλης στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων

Ηρακλής (Γεωργιάδης): Βελλίδης, Πανάγου, Χρουσιέλ (46′ Κωστούλας), Α. Παπαστεριανός, Βιτλής, Σίλβα (89′ Κουντουριώτης), Γιουμπιτάνα, Πατράλης, Άλεξιτς (46′ Μελούνοβιτς), Τομάς, Τότσκα (46′ Μανουσάκης).

Παναθηναϊκός Β (Αντωνίου): Ξενόπουλος, Τουρκοχωρίτης (66′ Ανδρικόπουλος), Έμπο, Σιδεράς, Μαρτίνης, Βουτσάς, Ηλιάδης (59′ Σερπέζης), Αθανασακόπουλος (75′ Καραμπάς), Ρόμπι, Τερεζίου (75′ Κρυπαράκος), Μπιλάλ (66′ Σαρδέλης).

2-3 Με «buzzer beater» του Σαρδέλη:

2-2 Με πέναλτι του Μελούνοβιτς: