Τι δήλωσε ο προπονητής του Άρη μετά την ισοπαλία στο Γερεβάν.

O Άρης τέθηκε αντιμέτωπος με την Αραράτ στο «Technical Center-Academy», στο Γερεβάν, στο πλαίσιο του δεύτερου προκριματικού γύρου του Europa Conference League.

Οι «κίτρινοι» ήρθαν ισόπαλοι 1-1 με τους Αρμένιους και η πρόκριση θα κριθεί στον επαναληπτικό στο «Κλεάνθης Βικελίδης», στη Θεσσαλονίκη.

O Τόλης Τερζής, μετά το τέλος του ματς, δήλωσε στην κάμερα της Nova: «Δεν ξεκινήσαμε καλά το ματς.  Ο αντίπαλος μπήκε πιο δυνατά και από ένα λάθος πέτυχε γκολ.

Ισορροπήσαμε, ισοφαρίσαμε, προσπαθήσαμε για δεύτερο, αλλά δεν τα καταφέραμε.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεχθήκαμε πάλι πίεση, αλλά ισορροπήσαμε ξανά. Δεν ήμασταν όπως θα ήθελα.

Ο πάγκος βοήθησε στο θέμα της κούρασης. Τώρα, θα πρέπει να ετοιμαστούμε για το δεύτερο ματς.

Μαζί με τον κόσμο να πάρουμε την πρόκριση.

Οι παίκτες μου δεν μπήκαμε καλά στα πρώτα δέκα λεπτά. Κάναμε ένα λάθος και δεχθήκαμε το γκολ. Δεν θέλω να πω ποσοστό.

Περιμένουμε κάθε εβδομάδα να είμαστε καλύτεροι. Δεν είχαμε καλές αποστάσεις και δεν κυκλοφορήσαμε καλά την μπάλα.

Έτσι όπως εξελίχθηκε το ματς, το αποτέλεσμα είναι δίκαιο. Στο γήπεδό μας, όμως, η κατάσταση θα είναι διαφορετική.

Ήταν όπως τους περιμέναμε. Από τη δική μου ομάδα περίμενα να είναι καλύτερη. Κατά διαστήματα, δεν ήμασταν όπως ήθελα.

Στο δεύτερο ήμασταν καλύτεροι, αλλά είναι ένα θέμα που πρέπει να το δούμε».