Στο «Sinobo Stadium» τέθηκαν αντιμέτωπες η Σλάβια Πράγας και η Φέγενορντ, στο δεύτερο αγώνα τους για την προημιτελική φάση του Europa Conference League.

Στο πρώτο παιχνίδι στο Ρότερνταμ οι δύο αντίπαλοι δεν κατάφεραν να λύσουν τις διαφορές τους. Ήρθαν ισόπαλοι, 3-3. Έτσι, η πρόκριση κρίθηκε επί τσεχικού εδάφους.

Από νωρίς είχαμε γκολ στο Σινόμπο Στάντιουμ.

Μόλις στο 2ο λεπτό η φιλοξενούμενη πήρε το προβάδισμα στο σκορ. Ένα καταστροφικό λάθος της γηπεδούχου έδωσε την ευκαιρία στον Cyriel Dessers  να στείλει την μπάλα στο βάθος της εστίας, από κοντινή απόσταση. 0:1.

Αλλά σχετικά γρήγορα ήρθε η απάντηση από την γηπεδούχο στο 14ο λεπτό με τον ίδιο τρόπο. Από ένα λάθος της άμυνας έδωσε την ευκαιρία στον Ibrahim Traore που παραμόνευε, να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από κοντά με ψυχραιμία. 1:1.

Στο 78′ η Φέγενορντ κάνει το 1-3 και πήρε δυνατό προβάδισμα πρόκρισης. Ο Luis Sinisterra πήρε την μπάλα και χωρίς να διστάσει καθόλου, έπιασε ένα πολύ δυνατό σουτ, και έγραψε το 1-3.

Στο 94΄είχαμε την αποβολή του παίχτη της Σλάβια Πράγας Taras Kacharaba.

Καλύτερη η Ολλανδική ομάδα και πήρε δίκαια την νίκη πρόκριση.