Ξεκίνημα στην δράση στο Europa Conference League, με συναρπαστικές αναμετρήσεις στην πρώτη αγωνιστική των ομίλων.

Αναλυτικά:

Ντνίπρο – Αλκμαάρ

Χωρίς τέρματα κύλησε το παιχνίδι στο πρώτο μέρος για τις δύο ομάδες. Ο ντε Βιτ όμως στο Β μέρος έλυσε τον γόρδιο δεσμό και με σουτ έγραψε το 0-1. Που αρκούσε για τους Ολλανδούς. Οι οποίοι πανηγύρισαν νίκη με 0-1 στην έδρα της Ντνίπρο.

Σάμροκ Ρόβερς – Τζουργκάρντεν

Λίγα πράγματα στα πρώτα 45 λεπτά για τις δύο ομάδες. Με την Σάμροκ να έχει μια ελαφρά υπεροχή. Μια υπεροχή όμως που δεν κατάφερε να την μετουσιώσει σε γκολ. Με το 0-0 να παραμένει ως το φινάλε.

Σίβασπορ – Σλάβια Πράγας

Με το γκολ του Ολαίνκα η Σλάβια άνοιξε τον χορό των τερμάτων στο 4ο λεπτό του αγώνα. Με τον Σαμπά, στο 27ο λεπτό όμως να ισοφαρίζει για την Σίβασπορ.

Σλόβαν Μπρατισλάβας – Ζαλγκίρις

Στην Σλοβακία οι δύο ομάδες δεν μπήκαν παθιασμένα στο πρώτο μέρος. Με αποτέλεσμα το 0-0 να μην αλλάξει στο πρώτο 45λεπτο.Καθώς και στα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου που ακολούθησαν. 0-0 και μοιρασια στην Σλόβαν.