Τα αποτελέσματα για την 4η αγωνιστική του UEFA Europa League.

Με τους αγώνες της 4ης αγωνιστικής συνεχίστηκε, αυτήν την εβδομάδα, το UEFA Europa League.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ υποδέχθηκε στο Ολντ Τράφορντ την Ομόνοια Λευκωσίας και ίδρωσε για να την κερδίσει, με 1-0.

Η «χρυσή» αλλαγή, Σκοτ ΜακΤόμινεϊ, βρήκε δίχτυα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων κι εξασφάλισε την πρόκριση για τους «κόκκινους διαβόλους».

Μάντσεστερ Γιουνάιεντ: Ντε Χέα, Νταλότ, Λίντελεφ, Μαλάσια (60 Σο), Καζεμίρο (81′ ΜακΤόμινεϊ), Φρεντ (70′ Έρικσεν), Άντονι (60′ Σάντσο), Φερνάντες, Ράσφορντ, Ρονάλντο.

Ομόνοια Λευκωσίας: Ουζόχο, Μάθιους (64′ Ψάλτης), Λονγκ, Μίλετιτς, Γιούστε, Κίτσος, Παναγιώτου, Κασαμά (85′ Ντίσκερουντ), Χαραλάμπους (74′ Παπουλής), Μπρούνο (74′ Λοΐζου), Κακουλής (64′ Ανσαριφάρντ).

Η Λάτσιο επίσης έπαιξε εντός έδρας, στο Ολίμπικο, με αντίπαλο τη Στουρμ Γκρατς, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες, 2-2.

Ο Τσίρο Ιμόμπιλε άνοιξε το σκορ στο 45’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, για να έρθει ο Βίλιαμ Μπέβινγκ Βικ και να φέρει το ματς στα ίσα στο 56’.

Ο Πέδρο έφερε και πάλι σε θέση οδηγού την ομάδα του, όμως ο Δανός ισοφάρισε ξανά, στο 83’. Οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν από το 45’+2’ με παίκτη λιγότερο, εξαιτίας της αποβολής του Μανουέλ Λάτσαρι.

Συνεχίζει στη διοργάνωση και η Ρεάλ Σοσιεδάδ, μετά το 3-0 επί της Σερίφ Τίρασπολ στο Ανοέτα, χάρη στα γκολ των Αλεξάντερ Σέρλοθ στο 45’+1, Ντιέγκο Ρίκο στο 66’ και Ρόμπερτ Ναβάρο στο 81’.