Ένα ball boy στην αναμέτρηση Άγιαξ-Ρόμα από την απογοήτευση και τον εκνευρισμό του, πέταξε με δύναμη την μπάλα στο πρόσωπο του Καλαφιόρι. Ένα περίεργο σκηνικό πραγματοποιήθηκε στο «Γιόχαν Κρόιφ Αρένα» και την αναμέτρηση Άγιαξ με αντίπαλο τη Ρόμα για το Europa League. Στις καθυστερήσεις του ματς, κι ενώ η Ρόμα προηγούνταν με 2-1, οι γηπεδούχοι […]

Ένα ball boy στην αναμέτρηση Άγιαξ-Ρόμα από την απογοήτευση και τον εκνευρισμό του, πέταξε με δύναμη την μπάλα στο πρόσωπο του Καλαφιόρι.

Ένα περίεργο σκηνικό πραγματοποιήθηκε στο «Γιόχαν Κρόιφ Αρένα» και την αναμέτρηση Άγιαξ με αντίπαλο τη Ρόμα για το Europa League.

Στις καθυστερήσεις του ματς, κι ενώ η Ρόμα προηγούνταν με 2-1, οι γηπεδούχοι βιάζονταν να πετύχουν κάποιο γκολ ισοφάρισης. Γι’ αυτό και ήθελαν να παιχτεί η αναμέτρηση.

Όταν όμως η μπάλα βγήκε άουτ και η Ρόμα καλούνταν να εκτελέσει το πλάγιο απ’ έξω, ο Καλαφιόρι πήγε στο σημείο, κάπως νωχελικά. Φυσικά, στο μυαλό του είχε και το… να κάνει κάποια καθυστέρηση, ώστε να ολοκληρωθεί το ματς.

Σε εκείνο το σημείο, βρέθηκε μια μπάλα να κυλά δίπλα του, με τον παίκτη να μη της δίνει σημασία. Έτσι λοιπόν, κι ένα ball boy που βρισκόταν εκεί και ήταν… απογοητευμένο με το αποτέλεσμα και εκνευρισμένο με την αντίδραση του παίκτη, πέταξε την μπάλα με δύναμη στο πρόσωπο του παίκτη της Ρόμα.

Η μπάλα τον βρήκε στο πηγούνι και τον λαιμό, με τον παίκτη να ξαφνιάζεται, όμως να μην ασχολείται περαιτέρω, πέραν κάποιων… γαλλικών που ξεστόμισε.