Ο Λεμπρόν Τζέιμς επέστρεψε από τον σοβαρό τραυματισμό και τα ξημερώματα οδήγησε τους Λέικερς στα πλέι οφ του NBA. Ένα τεράστιο σουτ του Λεμπρόν Τζέιμς και δύο σπουδαίες άμυνες πάνω στον Στεφ Κάρι έγειραν την πλάστιγγα υπέρ των Λέικερς. Οι “Λημνάνθρωποι”  κέρδισαν τους Ουόριορς (103-100) και έκλεισαν θέση στα πλέι-οφ! Συγκλονιστικό ματς στο Λος Άντζελες. […]

Ο Λεμπρόν Τζέιμς επέστρεψε από τον σοβαρό τραυματισμό και τα ξημερώματα οδήγησε τους Λέικερς στα πλέι οφ του NBA.

Ένα τεράστιο σουτ του Λεμπρόν Τζέιμς και δύο σπουδαίες άμυνες πάνω στον Στεφ Κάρι έγειραν την πλάστιγγα υπέρ των Λέικερς. Οι “Λημνάνθρωποι”  κέρδισαν τους Ουόριορς (103-100) και έκλεισαν θέση στα πλέι-οφ!

Συγκλονιστικό ματς στο Λος Άντζελες.

Οι Λέικερς και οι Ουόριορς ήταν κοντά στο σκορ σε όλη την διάρκεια του αγώνα και στα τελευταία ματς πήγαιναν χέρι-χέρι προς την… παράταση. Είναι χαρακτηριστικό ότι το σκορ ήταν ισόπαλο 100-100, περίπου ένα λεπτό πριν το τέλος, αλλά σε εκείνο το σημείο μίλησε η κλάση του Λεμπρόν Τζέιμς.