Η αναγνώριση των φιλάθλων της Σίτι στο πρόσωπο του Καρίμ Μπενζεμά.

Την Τρίτη (26 Απριλίου) απολαύσαμε ένα φανταστικό παιχνίδι στο «Έτιχαντ». Η Μάντσεστερ Σίτι νίκησε την Ρεάλ Μαδρίτης με 4-3 στο πρώτο μεταξύ τους ματς στο πλαίσιο των ημιτελικών του Champions League, μετά από 90 λεπτά αγώνα διαφήμισης του ποδοσφαίρου.

Στην έδρα των «πολιτών» έλαβε χώρα και ένα παράξενο σκηνικό, από αυτά που η αλήθεια είναι δεν έχουμε συνηθίσει σε αγώνες ποδοσφαίρου.

Ο Καρίμ Μπενζεμά αναλαμβάνει την εκτέλεση πέναλτι της ομάδας του στο 80ο λεπτό. Ο Γάλλος επιθετικός παρά το κρίσιμο σημείο του αγώνα επέλεξε να εκτελέσει αλά Πανένκα, νίκησε τον Άλισον και μείωσε για την Ρεάλ Μαδρίτης. Τότε λοιπόν, οι οπαδοί της Σίτι σηκώθηκαν από τις θέσεις του και άρχισαν να χειροκροτούν το σόου του αρχηγού της «Βασίλισσας». Πολύ πολιτισμένοι οι φίλοι των «πολιτών».