Tην παρουσία τους στους ομίλους εξασφάλισαν τελικά οι παίκτες του Άντε Κάσιτς

Στο «Stadion Maksimir» συναντήθηκαν η Ντιναμό Ζάγκρεμπ με την Μπόντο Γκλιμτ, με τους Νορβηγούς να έχουν επικρατήσει με 1-0 στο πρώτο παιχνίδι.

H κανονική διάρκεια της αναμέτρησης ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 2-1, έτσι οδηγηθήκαμε στην παράταση.

Οι Κροάτες μπήκαν με… φόρα και σκόραραν μόλις στο 4’ με τον Μίσλαβ Όρσιτς. Πριν καν ολοκληρωθεί το ημίχρονο, συγκεκριμένα στο 35’, έβαλαν και δεύτερο γκολ με τον Μπρούνο Πέτκοβιτς στο 35’. Ο Άλμπερτ Γκρόνμπεργκ, όμως, βρήκε δίχτυα στο 70’ κι έστειλε την αναμέτρηση στην παράταση.

Tην παρουσία τους στους ομίλους εξασφάλισαν τελικά οι παίκτες του Άντε Κάσιτς, οι οποίοι είδαν τον Γιόσιπ Ντρμιτς να σκοράρει στο 116’, με σουτ ακριβείας. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Πέταρ Μπότσκαϊ, στο 120’, με τους φιλοξενούμενους να έχουν ήδη πετάξει λευκή σημαία.

Αλλά αυτό που θα θυμούνται όλοι είναι η γκολάρα του Πέτκοβιτς.

2-0, ΦΟΒΕΡΗ έμπνευση του Πέτκοβιτς με ψαλιδάκι: