Ενδιαφέρον και σασπένς από το Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga και την αναμέτρηση ανάμεσα σε  Βέρντερ Βρέμης και Άουγκσμπουργκ!

Ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς πολλά πολλά. Με το κοινό να περιμένει γκολ, όμως γκολ να μην έρχεται. Η Βέρντερ εν μέρει τα κατάφερε, καθώς στο 35ο λεπτό σκόραρε, όμως το γκολ ακυρώθηκε ως επιθετικό φάουλ μέσω VAR.

Στο Β μέρος οι δυο ομάδες προσπάθησαν να αντιδράσουν στο νωθρό ξεκίνημα τους. O Ντεμίροβιτς σκόραρε για την Άουγκσμπουργκ στο 67ο λεπτό. Με το γκολ να εξετάζεται μάλιστα και από το VAR. Πριν κατοχυρωθεί από τον διαιτητή της αναμέτρησης. Δίνοντας το προβάδισμα στην φιλοξενούμενη ομάδα.

Στο 93ο λεπτό η Βέρντερ είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει στο σκορ και να κλέψει τον βαθμό, όμως ο Ντουκς έχασε το πέναλτι αστοχώντας από τα 11 βήματα. Και το σκορ έμεινε στο 0-1 για την Άουγκσμπουργκ.