Η αποθέωση της παραγωγικότητας! Οι φίλοι του NBA απόλαυσαν ένα μυθικό ματς στο Λος Άντζελες με τους Κινγκς να επικρατούν των Κλίπερς με 176-175 στην παράταση!

Τρεις 40άρηδες είχε αναμέτρηση, με τους Μονκ και Φοξ να σημειώνουν 45 και 42 πόντους (με 12 ασίστ) αντίστοιχα από την πλευρά των νικητών, με τον δεύτερο να πετυχαίνει το καλάθι που έγειρε την πλάστιγγα υπέρ των φιλοξενούμενων στα 36’’ πριν το τέλος.

Οι 44 που σημείωσε ο Λέοναρντ με 16/22 σουτ δεν αποδείχθηκαν αρκετοί για τους γηπεδούχους, που είδαν τον Μπατούμ να αστοχεί λίγο πριν το τέλος σε σουτ για τη νίκη.

Τα δωδεκάλεπτα: 40-40, 80-76, 117-110, 153-153, 164-164, 175-176(πάρ.)