Συνεχίζεται η δράση στον μαγικό κόσμο του NBA.

Οι Ουόριορς αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 94-90 με βόμβα του Μάρκους Σμαρτ, λίγο λιγότερο από πέντε λεπτά πριν το φινάλε του εκπληκτικού αγώνα. Κατάφεραν να φύγουν με την νίκη. Κάνοντας το 2-2.
Εκεί οι Ουόριορς απάντησαν με ένα επιμέρους 10-0 με δύο καλαθάρες του Στεφ κι ένα σουτ του Κλέι Τόμπσον, αλλάζοντας άμεσα την κατάσταση.

Οι Σέλτικς δεν ευστόχησαν σε έξι συνεχόμενα σουτ και σκόραραν τελικά σε 100-97, πριν ο Κεβόν Λούνεϊ σημειώσει το 102-97 και η άμυνα των Ουόριορς μπλοκάρει τους Σέλτικς στο τελευταίο ενάμισι λεπτό!

Οι Ουόριορς ολοκλήρωσαν το ματς με σκορ 17-3 για να ολοκληρώσουν το break, 27ο σερί σε σειρές πλέι οφς του ΝΒΑ.