Τέταρτος  αγώνας της σειράς. Η Άλμπα Βερολίνου προηγούνταν στη σειρά των αγώνων με 2-1 πριν το τζάμπολ.

Τέταρτος  αγώνας της σειράς. Η Άλμπα Βερολίνου προηγούνταν στη σειρά των αγώνων με 2-1 πριν το τζάμπολ. Με τους παίκτες της Μπάγερν να θέλουν να ισοφαρίσουν την σειρά και να την στείλουν σε 5ο παιχνίδι, ενώ τους φιλοξενούμενους να χρειάζονται νίκη για να κατακτήσουν το πρωτάθλημα.
H Άλμπα μπήκε καλύτερα και ξέφυγε με 17-26 στο πρώτο δεκάλεπτο. Παίζοντας συγκεντρωμένη άμυνα.
Στην επανάληψη, η φιλοξενούμενη ομάδα συνέχισε με την ίδια συνταγή, και με επιμέρους 19-26 εκτόξευσε την διαφορά στο 36-52. Φτάνοντας ένα ημίχρονο από τον τίτλο.
Οι Βαυαροί στο ημίχρονο ανέκαμψαν κάπως. Όμως στο 2ο μισό του 3ου δεκαλέπτου η Άλμπα ξέφυγε ακόμη πιο πολύ. Αγκαλιάζοντας την νίκη, με διαφορά ακόμη και στους 20 πόντους.
Το φινάλε ήταν αναμενόμενο με την Άλμπα να διατηρεί το προβάδισμα ως το τέλος και να πανηγυρίζει τον τίτλο στην έδρα της αντιπάλου της, με το τελικό 81-96.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-26, 36-52, 54-76, 81-96