Σε εξέλιξη βρίσκονται τα πλέι οφ στο γαλλικό πρωτάθλημα, με τις ομάδες να δίνουν μάχη για τον μεγάλο τελικό.

Ο λόγος για την Ντιζόν και τη Βιλερμπάν. Με τους γηπεδούχους να μπαίνουν και να καθαρίζουν από το 1ο δεκάλεπτο το ματς. Καθώς έτρεξαν ένα τρομακτικό 29-12. Μην αφήνοντας τους αντιπάλους να πάρουν ανάσα.

Στο 2ο δεκάλεπτο έκαναν ακόμη πιο εύκολο το έργο τους, με επιμέρους 25-10. Δείχνοντας πως η άμυνα τους θα καθαρίσει το παιχνίδι για πλάκα.

Μέχρι το φινάλε δεν δυσκολεύτηκαν πουθενά, παρά το ξέσπασμα της Ντιζόν στο 3ο δεκάλεπτο και πήραν την νίκη με το τελικό 81-68.

Μια νίκη που τους φέρνει ολοένα και πιο κοντά στον τίτλο του πρωταθλητή.