Η Ελληνίδα σκοπεύτρια ανέβηκε στο πρώτο σκαλί του βάθρου στο Παγκόσμιο Κύπελλο.

Έπειτα από έναν συγκλονιστικό τελικό η Άννα Κορακάκη κατέκτησε ακόμα ένα χρυσό μετάλλιο στην καριέρα της, στα 10μ. αεροβόλο πιστόλι Γυναικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου στο Μπακού.

Με σκορ 241,3 σε έναν δύσκολο αγώνα βρέθηκε στην κορυφή με τις πρώτες βολές και παρέμεινε εκεί έως το τέλος.

Στη δύσκολη αναμέτρησή της με την πολύπειρη Ολένα Κόστεβιτς (240,6) η Ελληνίδα πρωταθλήτρια επικράτησε.

Η Ουκρανή σκοπεύτρια κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο, ενώ το χάλκινο είχε ήδη κριθεί υπέρ της Ριθμ Σάνγκμαν από την Ινδία (219,1).

Στον ίδιο αγώνα η Χριστίνα Μόσχη κατέλαβε την 25η θέση, με 573 βαθμούς στον προκριματικό γύρο.