Ο Μεντβέντεφ πήρε την τεράστια νίκη με 6-4, 6-4, 6-4 σε 2 ώρες και 16 λεπτά, στερώντας από τον 34χρονο Σέρβο το Calendar Slam, αλλά και την ευκαιρία να αφήσει πίσω του σε κατακτήσεις major τίτλων τους Ρότζερ Φέντερερ, Ράφα Ναδάλ (20). Σοκαριστικά κατώτερος των περιστάσεων ο κορυφαίος τενίστας στον κόσμο. Oμως έπεσε και σε […]

Σοκαριστικά κατώτερος των περιστάσεων ο κορυφαίος τενίστας στον κόσμο. Oμως έπεσε και σε έναν εξαιρετικό αντίπαλο. Που… οργίαζε από το ξεκίνημα του τουρνουά. Πρόπερσι έκανε τον Ναδάλ να… φτύσει αίμα. Αλλά φέτος ξεκίνησε δυναμικά από την αρχή του αγώνα. Και, με εξαίρεση το νευρικό φινάλε, δεν έδωσε κανένα δικαίωμα στον Νόλε να πιστέψει στην ανατροπή!