Ο Λουκάκου ζει τον επίγειο παράδεισο του. Γύρισε στην Τσέλσι με την οποία ήδη έχει σκοράρει και δεν έχει χάσει ούτε με το Βέλγιο τον δρόμο προς τα δίχτυα. Ο υψηλόσωμος σέντερ φορ πέτυχε τέρμα και κόντρα στην Τσεχία για τα προκριματικά του Μουντιάλ. Συγκεκριμένα, στο 8ο λεπτό της συνάντησης, ο Λουκάκου βρέθηκε φάτσα με […]

Ο Λουκάκου ζει τον επίγειο παράδεισο του. Γύρισε στην Τσέλσι με την οποία ήδη έχει σκοράρει και δεν έχει χάσει ούτε με το Βέλγιο τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Ο υψηλόσωμος σέντερ φορ πέτυχε τέρμα και κόντρα στην Τσεχία για τα προκριματικά του Μουντιάλ.

Συγκεκριμένα, στο 8ο λεπτό της συνάντησης, ο Λουκάκου βρέθηκε φάτσα με τον Τόμας Βατσλίκ.

Δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού για το 1-0 του Βελγίου.

Έτσι, συνδύασε την 100ή του συμμετοχή με τους «κόκκινους διαβόλους» με γκολ. Πετυχαίνοντας την ίδια στιγμή το 67ο του γκολ συνολικά και το 50ό στις τελευταίες 50 συμμετοχές με το εθνόσημο!