Πληροφορίες-βόμβα για το Παγκόσμιο Κύπελλο.

Το Παγκόσμιο Κύπελλο του Κατάρ βρίσκεται στην τελική ευθεία για την έναρξή του, καθώς σε τρεις ημέρες θα γίνει η πρώτη σέντρα.

Ωστόσο, τα… παρατράγουδα έχουν ήδη ξεκινήσει. Δημοσιογράφος στη Μέση Ανατολή έριξε… βόμβα, κάνοντας λόγο για στήσιμο του εναρκτήριου ματς ανάμεσα στην οικοδέσποινα εθνική ομάδα του εμιράτου και του Εκουαδόρ.

Σύμφωνα με τον Αμτζάντ Ταχά, το ματς του Κατάρ με το Εκουαδόρ έχει στηθεί για να κερδίσει η γηπεδούχος ομάδα με 1-0, με γκολ που θα μπει στο δεύτερο ημίχρονο.

Σύμφωνα με πληροφορίες, που επικαλείται ο δημοσιογράφος, οι διοργανωτές πλήρωσαν 7,4 εκατ. δολάρια για να εξασφαλίσουν με αυτόν τον τρόπο τη νίκη στο εν λόγω ματς.

Αναλυτικά όλα όσα έγραψε: «Αποκλειστικό: Το Κατάρ δωροδόκησε οκτώ παίκτες του Εκουαδόρ με 7,4 εκατομμύρια δολάρια για να χάσουν το πρώτο παιχνίδι (1-0, δεύτερο ημίχρονο).

Πέντε μέλη του Κατάρ και του Εκουαδόρ επιβεβαίωσαν αυτό. Ελπίζουμε ότι είναι ψευδές. Ελπίζουμε ότι η κοινοποίηση αυτού θα επηρεάσει το αποτέλεσμα.

Ο κόσμος θα πρέπει να αντιταχθεί στη διαφθορά της FIFA».