Φουλ δράση στο  Nations League, με τις συναρπαστικές αναμετρήσεις της 6ης αγωνιστικής, στην δεύτερη  κατηγορία.

Μαυροβούνιο – Φινλανδία

Μοιρασιά στο πρώτο ημίχρονο ανάμεσα στους γηπεδούχους και στους παίκτες του της Φινλανδίας.

Ανώτερη ελαφρώς η φιλοξενούμενη ομάδα, που έψαχνε το γκολ, όμως αστοχούσε. Με τα πρώτα 45 λεπτά να λήγουν στο απόλυτο μηδέν.

Στο 2ο ημίχρονο όμως η Φινλανδία εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό μειονέκτημα των γηπεδούχων και σκόραρε μία στο 47ο λεπτό με τον Άντμαν, και έπειτα με τον Κάλμαν στο 53ο.

Με το γρήγορο 0-2 το παιχνίδι κλείδωσε υπερ της φιλοξενούμενης ομάδας. Η οποία πανηγύρισε το τρίποντο της νίκης.

Ρουμανία – Βοσνία Ερζεγοβίνη

Την έκπληξη έκανε με το καλημέρα στην αναμέτρηση η Ρουμανία, απέναντι στους Βόσνιους, με τον Μαν, να σκοράρει λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου και να γράφει το 1-0. Μετά από ασίστ του Μπάντσκου.

Ο Πούσκας στο 72ο λεπτο έγραψε το 2-0 για τους Ρουμάνους. 4 λεπτά αργότερα όμως ο Τζέκο μείωσε στο σκορ.

Η χαρά των φιλοξενούμενων όμως κράτησε λίγο. Καθώς η Ρουμανία σκόραρε και τρίτο τέρμα με τον Ρατιού, στο 79ο λεπτό. Το τελικό 4-1 ήρθε με νέο τέρμα του Πούσκας στο 87ο λεπτό.