Μπήκε ξανά στο κόλπο της πρόκρισης στην Ευρωπαϊκή διοργάνωση Europa League η Λάτσιο. Μετά την ήττα στην πρεμιέρα από τη Γαλατάσαραϊ, η ομάδα του Μαουρίσιο Σάρι έκανε το καθήκον της και χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, έφτασε στη νίκη απέναντι στη Λοκομοτίβ Μόσχας, επικρατώντας με 2-0 στο «Ολίμπικο». Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα από […]

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα από το πρώτο λεπτό και κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ. Μόλις στο 13ο λεπτό. Ο Πέδρο έκανε την πάσα και ο Τόμα Μπάσιτς την έστειλε στα δίχτυα της ρώσικης ομάδας για το 1-0!

Η λάτσιο συνέχισε να πιέζει και στο 38ο λεπτό κατάφερε να πάρει αέρα δύο τερμάτων. Σκόρερ αυτή τη φορά ήταν ο Πάτριτς που έκανε το 2-0 και ουσιαστικά καθάρισε το παιχνίδι και τους τρεις βαθμούς για την ομάδα του Σάρι.

Στο δεύτερο μέρος, η Λάτσιο κατέβασε ταχύτητα, ωστόσο το σκορ δεν άλλαξε και έτσι το 2-0 παρέμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Διαιτητής: Pawson C. (Αγγ)Γήπεδο: Ολύμπικο (Ρώμη)