Μίλαν και Ατλέτικο Μαδρίτης έδωσαν την δική τους μάχη. Για την δεύτερη στροφή των ομίλων του champions league.  Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ με τον Λεάο, στο 20ο λεπτό. Στο 19ο λεπτό ο Γιαν Όμπλακ σταμάτησε το τετ α τετ του Ρέμπιτς. Ομως στο κόρνερ που ακολούθησε, η μπάλα έφτασε στον Λεάο για το 1-0. […]

Μίλαν και Ατλέτικο Μαδρίτης έδωσαν την δική τους μάχη. Για την δεύτερη στροφή των ομίλων του champions league.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ με τον Λεάο, στο 20ο λεπτό.

Στο 19ο λεπτό ο Γιαν Όμπλακ σταμάτησε το τετ α τετ του Ρέμπιτς. Ομως στο κόρνερ που ακολούθησε, η μπάλα έφτασε στον Λεάο για το 1-0. Όλα κυλούσαν ιδανικά για τους “ροσονέρι” μέχρι το 29ο λεπτό, όταν ο Φρανκ Κεσιέ δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα για πάτημα σε αντίπαλο. Με παίκτη λιγότερο η Μίλαν όχι μόνο άντεξε στο 1ο ημίχρονο, αλλά παραλίγο να κάνει και το 2-0 με ανάποδο “ψαλίδι” του Λεάο.

Οι γηπεδούχοι όμως έμειναν από νωρίς με 10 παίκτες και έχασαν την υπεροχή τους. Η ισοφάριση για την Ατλέτικο διαμόρφωσε το 1-1

Οι “ροσονέρι” δεν άντεξαν και οι πρωταθλητές Ισπανίας έφεραν τα πάνω κάτω με τον Αντουάν Γκριεζμάν και πέναλτι του Λουίς Σουάρες στις καθυστερήσεις.