Την κέρδισε με 2-1 σε φιλικό.

Η Τότεναμ και η Ρέιντζερς συναντήθηκαν σε φιλική αναμέτρηση στο πλαίσιο του Κυπέλλου Μνήμης Ουόλτερ Τουλ στο Άιμπροξ.

Τα «σπιρούνια» κατέκτησαν το τρόπαιο μετά τη νίκη τους με 2-1, αν και είχαν βρεθεί πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Αντόνιο Τσόλακ στο 24’ άνοιξε το σκορ για τους Σκωτσέζους. Στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο, μίλησε ο Χάρι Κέιν. Σκόραρε δις, στο 50’ και το 65’, και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

Ο Άγγλος διεθνής έχει φθάσει αισίως στα τρία διαδοχικά γκολ στο πλαίσιο της φετινής προετοιμασίας. Συνολικά, έχει βάλει τα πέντε από τα εννέα τέρματα της Τότεναμ στα φιλικά της έως τώρα.