Εντός έδρας νίκη για τον Παναιτωλικό κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης. Για την Superleague. Οι γηπεδούχοι πήραν την νίκη χάρις σε ένα τρομερό γκολ του Φλόρες. Στο 65ο λεπτό ο ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων έπιασε άπιαστο σουτ μονοκόματα και έγραψε το 1-0. Το οποίο έμελλε να είναι και το νικητήριο. Το παιχνίδι είχε καλό ρυθμό με τις […]

Εντός έδρας νίκη για τον Παναιτωλικό κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης. Για την Superleague.
Οι γηπεδούχοι πήραν την νίκη χάρις σε ένα τρομερό γκολ του Φλόρες. Στο 65ο λεπτό ο ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων έπιασε άπιαστο σουτ μονοκόματα και έγραψε το 1-0. Το οποίο έμελλε να είναι και το νικητήριο.

Το παιχνίδι είχε καλό ρυθμό με τις δύο ομάδες να παίζουν ανοιχτό ποδόσφαιρο και ψάχνοντας το τέρμα που θα τους έβαζε στην θέση του οδηγού και με την «Ελαφρά Ταξιαρχία» να επιχειρεί να χτυπήσει κυρίως με ταχύτατες κόντρα επιθέσεις.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν άλλες δύο μεγάλες ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ λίγο πριν το κλείσιμο του α΄ ημιχρόνου.

Ο Παμλίδης στο 40΄κι έπειτα από εξαιρετική πάσα του Κάστρο από διαγώνια θέση μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα να «γλύψει» το δεξί κάθετο δοκάρι των γηπεδούχων.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να…απαντήσουν ωστόσο ο Παναιτωλικός δεν τους άφησε περιθώρια αντίδρασης και πλην της φάσης του 84΄όπου σουτ του Ματέι από καλή θέση βρήκε στα σώματα και εξουδετερώθηκε δεν καρδιοχτύπησε σε άλλες περιπτώσεις.