Ματσάρα ανάμεσα σε Μπεσίκτας και Άγιαξ, για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Champions League. Η αναμέτρηση  είχε γρήγορο ρυθμό, με τη Μπεσίκτας να έχει το πάνω χέρι και να βρίσκει το γκολ στα πρώτα 20′, με τον Μαζράουι να κάνει χέρι και το διαιτητή με τη βοήθεια του VAR να δίνει πέναλτι για τους […]

Ματσάρα ανάμεσα σε Μπεσίκτας και Άγιαξ, για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

Η αναμέτρηση  είχε γρήγορο ρυθμό, με τη Μπεσίκτας να έχει το πάνω χέρι και να βρίσκει το γκολ στα πρώτα 20′, με τον Μαζράουι να κάνει χέρι και το διαιτητή με τη βοήθεια του VAR να δίνει πέναλτι για τους γηπεδούχους που έκαναν το 1-0 με τον Γκεζάλ.

Στη συνέχεια ο πρωτοπόρος του ομίλου είχε αρκετές ευκαιρίες, όμως ο Γκιουνόκ όποτε χρειάστηκε κράτησε το μηδέν για τους γηπεδούχους που πήγαν με το προβάδισμα στα αποδυτήρια. Στην επανάληψη η ομάδα τυ Τεν Χαγκο μπήκε δυνατά και κατάφερε να γυρίσει το ματς μέσα σε 15′.

Ο Ταλιαφίκο έφτιαξε το 1-1 στο 54ο λεπτό. Με τον Άλερ στο 69′ να πετυχαίνει το δεύτερο τέρμα του για το τελικό 2-1 στην Κωνσταντινούπολη. Και τους Τούρκους… σπίτι.

Διαιτητής: Peljto I. (Βοσ)Γήπεδο: Βόνταφον Παρκ (Κωνσταντινούπολη)