Μάντσεστερ Σίτι και  ΚλαμπΜπριζ κονταροχτυπήθηκαν για την φάση των ομίλων του Champions league.  Οι Πολίτες ουσιαστικά άγχωσαν μόνοι τους τον εαυτό τους. Καθώς, προηγήθηκαν, μεν, στο 15ο λεπτό με τον Φόντεν. Κατάφεραν όμως να βάλουν στο παιχνίδι τους μαχητικούς φιλοξενούμενους. Σκοράροντας…αυτογκολ, με τον Στόουνς στο 16ο λεπτό. Το πρώτο μέρος μάλιστα έληξε με το ανησυχητικό […]

Μάντσεστερ Σίτι και  ΚλαμπΜπριζ κονταροχτυπήθηκαν για την φάση των ομίλων του Champions league.

Οι Πολίτες ουσιαστικά άγχωσαν μόνοι τους τον εαυτό τους.

Καθώς, προηγήθηκαν, μεν, στο 15ο λεπτό με τον Φόντεν. Κατάφεραν όμως να βάλουν στο παιχνίδι τους μαχητικούς φιλοξενούμενους. Σκοράροντας…αυτογκολ, με τον Στόουνς στο 16ο λεπτό.

Το πρώτο μέρος μάλιστα έληξε με το ανησυχητικό 1-1 για την ομάδα του απογοητευμένου Πεπ Γουαρδιόλα.

Στην ανάπαυλα όλα βέβαια άλλαξαν.

Στο 57ο λεπτό ο Μαχρέζ έγραψε το 2-1. Και στο 72ο ο Στέρλινγκ το 3-1. Ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ για τους γηπεδούχους. Που πλέον έπαιζαν χωρίς άγχος.

Το κερασάκι στην τουρτα πέτυχε λίγο πριν το τέλος ο Γκαμπριέλ Χεσούς. Διαμορφώνοντας το τελικό 4-1.

Αυτή ήταν ακόμη μία σημαντική νίκη για την ομάδα του Μάντσεστερ. Που και φέτος στοχεύει ψηλά.