Παρακολουθείστε από το Αγγλικό πρωτάθλημα Premier League όλα όσα έγιναν στον ενδιαφέρον αγώνα Μάντσεστερ Σίτι – Γουλβς  1-0. Ιδανικός αυτόχειρας αποδείχτηκε η Γουλβς που έκανε ότι μπορούσε να χάσει τον αγώνα. Ο πιο βασικός λόγος ήταν ο Ραούλ Χιμενες που μέσα σε λ΄λιγα δευτερόλεπτα στα χασομέρια του πρώτου ημιχρόνου πήρε δύο κίτρινες και αποβλήθηκε. Στο […]

Παρακολουθείστε από το Αγγλικό πρωτάθλημα Premier League όλα όσα έγιναν στον ενδιαφέρον αγώνα Μάντσεστερ Σίτι – Γουλβς  1-0.

Ιδανικός αυτόχειρας αποδείχτηκε η Γουλβς που έκανε ότι μπορούσε να χάσει τον αγώνα. Ο πιο βασικός λόγος ήταν ο Ραούλ Χιμενες που μέσα σε λ΄λιγα δευτερόλεπτα στα χασομέρια του πρώτου ημιχρόνου πήρε δύο κίτρινες και αποβλήθηκε.

Στο πρώτο μέρος η ομάδα του Πεπ τα βρήκε μπαστούνια, αλλά στην επανάληψη με αριθμητική υπεροχή, πήρε την κατοχή, με τα ποσοστά της να είναι εξωφρενικά, και τελικά με το πέναλτι του Στέρλινγκ κατάφεραν και πήραν την σημαντική νίκη.

‘Να σημειωθεί ότι με αυτό το γκολ ο Στέρλινγκ έφτασε τα 100 γκολ.

Στο 64′ ο Joao Moutinho άλλαξε την πορεία της μπάλας χρησιμοποιώντας το χέρι του και ο διαιτητής τον είδε. Μετά και την χρήση VAR έδειξε το πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Στέρλινγκ και 1-0.