Η Ίντερ μπήκε με φόρα και πήρε το προβάδισμα αλλά η γηπεδούχος μίλησε τελευταία και με ανατρόπα ολκής έγραψε το 3-1, βάζοντας στοπ στην πρωταθλήτρια. Η επιστροφή του Ιντζαγκι στη Ρώμη δεν του έφερε χαμόγελα. Νάπολι και Μίλαν πολύ ευχαριστημένες αφού με νίκη μπορούν να ξεφύγουν στη βαθμολογία. Η Λάτσιο σε επαφή με την τετράδα! […]

Η Ίντερ μπήκε με φόρα και πήρε το προβάδισμα αλλά η γηπεδούχος μίλησε τελευταία και με ανατρόπα ολκής έγραψε το 3-1, βάζοντας στοπ στην πρωταθλήτρια.

Η επιστροφή του Ιντζαγκι στη Ρώμη δεν του έφερε χαμόγελα.

Νάπολι και Μίλαν πολύ ευχαριστημένες αφού με νίκη μπορούν να ξεφύγουν στη βαθμολογία. Η Λάτσιο σε επαφή με την τετράδα!

Στο 12ο λεπτό ο Πέρισιτς για το 0-1, και στο δεύτερο ημίχρονο ο Τσίρο Ιμόμπιλε στο 64ο λεπτό έφερε το σκορ στα ίσα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Ο Φελίπε Άντερσον στο 81′ ολοκλήρωσε την ανατροπή και τελικά  ο Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς για  3-1.