Επιστροφή στην δράση για το πρωτάθλημα της Basket League.  Ο Ηρακλής υποδέχτηκε την Λάρισα για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Στο πρώτο ημίχρονο η Λάρισα πατούσε καλύτερα στο παρκέ, είχε συνεχώς το προβάδισμα και ο Ηρακλής πελαγωμένος με την άμυνα του. Τελικά το ημίχρονο βρήκε την φιλοξενούμενη να είναι μπροστά με 36-49. Στο δεύτερο ημίχρονο […]

Επιστροφή στην δράση για το πρωτάθλημα της Basket League.  Ο Ηρακλής υποδέχτηκε την Λάρισα για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Στο πρώτο ημίχρονο η Λάρισα πατούσε καλύτερα στο παρκέ, είχε συνεχώς το προβάδισμα και ο Ηρακλής πελαγωμένος με την άμυνα του. Τελικά το ημίχρονο βρήκε την φιλοξενούμενη να είναι μπροστά με 36-49.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ηρακλής μπήκε βελτιωμένος, έβγαλε αντίδραση και μείωσε το σκορ. Αποτέλεσμα πάνε με τις ομάδες κοντά μέχρι τέλους. Αλλά στο πιο καθοριστικό σημείο, μίλησε ο Μολφέτας που έδωσε το ροζ φύλλο στην ομάδα του.

Καθοριστικός ήταν ο Ορλάντο Κόουλμαν που πέτυχε 20 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 20-26, 36-49, 60-63, 81-82