Ώρα για περισσότερες συναρπαστικές μάχες για την καλαθόσφαιρα.

Ώρα για περισσότερες συναρπαστικές μάχες για την καλαθόσφαιρα. Σημαντική αναμέτρηση στην Πυλαία ανάμεσα σε Ιωνικό και Προμηθέα. Για ένα ακόμη ροζ φύλλο αγώνος.

Καλός ρυθμός στην αρχή της αναμέτρησης, με τους γηπεδούχους να έχουν 6/9 σουτ και 1/1 βολή μαζί με 4 ασίστ και 2 κλεψίματα. Για τους φιλοξενούμενους, ο Αθηναίου έχει ήδη 5 πόντους και 1 ασίστ.
Ο Ιωνικός ανέκαμψε γρήγορα μετά το τάιμ άουτ που πήρε ο Άγγελος Τσίκληρας στο 7′ της αναμέτρησης, με τον Χάμιλτον να έχει 7 πόντους και να είναι ο πρώτος σκόρερ του.

Ο Αγραβάνης σημείωσε σπουδαία εμφάνιση ως το ημίχρονο, τουλάχιστον στην επίθεση, έχοντας πετύχει 15 πόντους με 7/7 δίποντα και 1/2 βολές.

Ο Προμηθέας ήλεγχε στο 3ο δεκάλεπτο  τον ρυθμό, παίρνοντας πόντους από τον Γκραντ κοντά στο καλάθι και ένιωθε πιο άνετα στο υπόλοιπο της αναμέτρησης. Οι γηπεδούχοι είχαν  75% στα δίποντα και 31% στα τρίποντα, ενώ οι φιλοξενούμενοι μετρούσαν 77% στα δίποντα και 33% στα τρίποντα.

Στα τελευταία λεπτά, ο Προμηθέας επέμεινε στο περιφερειακό σουτ. Με τους παίκτες του Ηλία Ζούρου να δικαιώνονται και να παίρνουν εν τελεί την νίκη με 88-84.