Για το Κύπελλο Ισπανίας στο Μεστάγια, έπαιξαν Βαλένθια και Κάντιθ, για την είσοδο τους, στους 4 της διοργάνωσης.

Για το Κύπελλο Ισπανίας έπαιξαν στο Μεστάγια, οι ομάδες Βαλένθια και Κάντιθ.

Σε ένα αγώνα με αρκετό πάθος, η γηπεδούχος πήρε την πρόκριση και έσκασε χαμόγελα. Οι «νυχτερίδες» προκρίθηκαν στους «4» του Κυπέλλου Ισπανίας, κερδίζοντας 2-1 την Κάντιθ.

Το σκορ άνοιξε για την Βαλένθια στο 24ο λεπτό ο Γκέδες  για το 1-0. Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Η ομάδα της Ανδαλουσίας βρήκε απάντηση και μάλιστα σχετικά γρήγορα στο δεύτερο μέρος. Ο Πέρεθ με πέναλτι στο 54’ έκανε το 1-1, και έβαλε φωτιά στον αγώνα.

Η Βαλένθια πήρε ολοκληρωτικά τον έλεγχο του αγώνα και αυτό την δικαίωσε, αφού στο 79’ ο Ντούρο της έδωσε εκ νέου προβάδισμα το οποίο το κράτησε μέχρι τέλους.