Δύσκολη όμως πετυχημένη η αποστολή για τον ΠΑΟΚ στην Κοπεγχάγη, κόντρα στην τοπική ομάδα για την διοργάνωση του Conference League. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυναμικά. Με πρώτη φάση φάση για την Κοπεγχάγη στο 5ο λεπτό.  Με τον Ντικς να μην βρίσκει καλά τη μπάλα. Επειτα από εκτέλεση φάουλ, στέλνοντάς την εκτός εστίας. Στο 7ο λεπτό ήρθε η […]

Δύσκολη όμως πετυχημένη η αποστολή για τον ΠΑΟΚ στην Κοπεγχάγη, κόντρα στην τοπική ομάδα για την διοργάνωση του Conference League.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυναμικά. Με πρώτη φάση φάση για την Κοπεγχάγη στο 5ο λεπτό.  Με τον Ντικς να μην βρίσκει καλά τη μπάλα. Επειτα από εκτέλεση φάουλ, στέλνοντάς την εκτός εστίας. Στο 7ο λεπτό ήρθε η κόκκινη κάρτα για την Κοπεγχάγη. Τη δέχεται ο τερματοφύλακας Γκραμπάρα. Που βρήκε τη μπάλα εκτός περιοχής σε προσπάθεια του Μιτρίτσα. Συνεχίζουν με 10 παίκτες πλέον οι Δανοί και αλλάζουν τα δεδομένα!

Στο 19ο λεπτό ο ΠΑΟΚ ανοίγει το σκορ με κεφαλιά.

Oι ασπρόμαυροι συνέχισαν την πίεση και είχαν την απόλυτη υπεροχή.

Στο 38ο λεπτό το 0-2 ήρθε για τον ΠΑΟΚ!

Το ημίχρονο βρήκε τους “ασπρόμαυρους” με το απόλυτο προβάδισμα.

Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ είχε την πρωτοβουλία. Έψαξε το 3ο γκολ όμως ο ρυθμός συνεχώς και έπεφτε.

Στο 80′ οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2. Σκορ που παρέμεινε μέχρι το τέλος. Παρά την πίεση των γηπεδούχων. Ο Ραζβάν Λουτσέσκου και η ομάδα του δεν την “πάτησαν” όπως με τον Βόλο. Και κέρδισαν 3 πολύτιμους βαθμούς.

Διαιτητής: Lambrechts E. (Bελ)