Πολλές μονομαχίες είχαμε σήμερα στην Γερμανία για το συναρπαστικό πρωτάθλημα της Bundesliga, που είμαστε στην 24η αγωνιστική.

Στο Ντόιτσε Μπανκ Παρκ η Άιντραχτ υποδέχθηκε την Μπάγερν Μονάχου, στον τελευταίο αγώνα της 24ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Χωρίς τις πολλες κλασικές ευκαιρίες πέρασε το πρώτο ημίχρονο, και η πιο καλή στιγμή ήταν για την γηπεδούχο με τον Filip Kostic να την σπαταλά.

Στο δεύτερο μέρος η Μπάγερν μπήκε πιο δυνατά και κατάφερε να βρει το γκολ του έψαχνε στο 71′. Πριν λίγα λεπτά ο Κίμιχ είχε χάσει μια πολύ καλή ευκαιρία.

Ο Joshua Kimmich βρήκε με όμορφο τρόπο τον Leroy Sane μέσα στην περιοχή και αυτός έστειλε την μπάλα στην κάτω αριστερή γωνία του Kevin Trapp.

Δίκαιη η επικράτηση της φιλοξενούμενης σε μια έδρα, που στις τελευταίες δύο επισκέψεις της είχε γνωρίσει την ήττα.

Οι αγώνες της 24ης αγωνιστικής

Η Λεβερκούζεν πέρασε ένα εύκολο απόγευμα απέναντι στην Αρμίνια και επικράτησε με 3-0 εντός έδρας, Η Φράϊμπουργκ νίκησε με 3-0 την Χέρτα Βερολίνου στο «Γιουρόπα Παρκ Στάντιον».

Στο Στάντιον Αν ντερ Άλτεν Φορστερέι η Ουνιόν Βερολίνου κέρδισε την Μάιντζ 3 – 1 και παραμένει στο κόλπο της εξάδας, και ισόπαλες με 2-2 έμειναν Γκλάντμπαχ και Βόλφσμπουργκ σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι. Τέλος, χωρίς νικητή 1-1 ολοκληρώθηκε ο αγώνας της ουραγού Γκρόιτερ Φιρτ με την Κολωνία.