Επιστροφή στην αγωνιστική δράση  στο Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga και ξεχωριστό ενδιαφέρον είχε ο αγώνας Λεβερκούζεν – Μπάγερν. Η Μπάγερν χρειάστηκε μόλις 37 λεπτά. Μίλησε κανείς για ντέρμπι. Αυτό ήταν πριν τον αγώνα μόνο στις δηλώσεις. Η Μπάγερν ήταν απολαυστική και πραγματικά ασυγκράτητη στο πρώτο ημίχρονο. Όχι μόνο καθάρισε τον αγώνα από το πρώτο μέρος αλλά […]

Επιστροφή στην αγωνιστική δράση  στο Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga και ξεχωριστό ενδιαφέρον είχε ο αγώνας ΛεβερκούζενΜπάγερν. Η Μπάγερν χρειάστηκε μόλις 37 λεπτά.

Μίλησε κανείς για ντέρμπι. Αυτό ήταν πριν τον αγώνα μόνο στις δηλώσεις.

Η Μπάγερν ήταν απολαυστική και πραγματικά ασυγκράτητη στο πρώτο ημίχρονο. Όχι μόνο καθάρισε τον αγώνα από το πρώτο μέρος αλλά διέλυσε την γηπεδούχο που ακόμα ψάχνεται για την πεντάρα.

Στο 29ο λεπτό το σκορ ήταν 0-1. Στο 37ο ο φωτεινός πίνακας έδειχνε 0-5!

Η ομάδα του Νάγκελσμαν χτυπούσε από παντού και το πράγμα ξέφυγε. Πάλι ο Λεβαντόφσκι έκανε το 0-2 (30’), ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Τόμας Μίλερ πέτυχε το τρίτο.

Ο Γκνάμπρι σε ένα δίλεπτο (35’, 37’) προκάλεσε χάος και το 0-5 έφερε την απόλυτη παγωμάρα στο γήπεδο!

Στην επανάληψη, η Μπάγερν σήκωσε το πόδι από το γκάζι, οι ασπιρίνες βρήκαν το γκολ της τιμής με τον Σικ (55’), όμως το τελικό 1-5 δείχνει τον λόγο που η Μπάγερν Μονάχου είναι έτη φωτός μπροστά από όλες τις γερμανικές ομάδες.

Μόνη στην κορυφή η ομάδα του Νάγκελσμαν.

Ο Λεβαντόβσκι έγινε ο πρώτος παίκτης το 2021 που είναι εκτελεστής και δημιουργός σε 60 γκολ μέσα στο 2021.

4΄ Λεβαντόφσκι ,8′ Λεβαντόφσκι, 34 ¨Μίλερ, 35¨Σερζ Γκνάμπρι, 37¨Σερζ Γκνάμπρι, 40¨Στάνισιτς, και για την γηπεδούχο μείωσε ο Πάτρικ Σικ στο 55′.