Πλούσια δράση στο πρωτάθλημα της Bundesliga με μπόλικες εκπλήξεις. Επέστρεψε στη δράση η Ντόρτμουντ για το 2022. Θέλοντας να μειώσει την απόσταση από την αντίπαλη Μπάγερν. Η οποία απώλεσε βαθμούς χθες. To παιχνίδι με την Άιντραχτ δεν ξεκίνησε καθόλου καλά για την Μπορούσια. καθώς ο Ραφαέλ Μπορέ από νωρίς έγραψε το 1-0 για τους αετούς. […]

Πλούσια δράση στο πρωτάθλημα της Bundesliga με μπόλικες εκπλήξεις.

Επέστρεψε στη δράση η Ντόρτμουντ για το 2022. Θέλοντας να μειώσει την απόσταση από την αντίπαλη Μπάγερν. Η οποία απώλεσε βαθμούς χθες.

To παιχνίδι με την Άιντραχτ δεν ξεκίνησε καθόλου καλά για την Μπορούσια. καθώς ο Ραφαέλ Μπορέ από νωρίς έγραψε το 1-0 για τους αετούς.

Μάλιστα, πριν το ημίχρονο ο ίδιος παίκτης έγραψε και το 2-0. Βάζοντας πολλά φρένα στα όνειρα της Ντόρτμουντ για νίκη.

Και από εκεί και πέρα ξεκίνησε το πάρτι.

Ο Τοργκάν Αζάρ μείωε στο 71′ για το 2-1. Ο Μπέλινγχαμ ισοφάρισε σε  2-2 και στο φινάλε ο Μαχμούντ Νταχούντ έγραψε το 2-3 και υπέγραψε μια επική ανατροπή στην Φρανκφούρτη.

Σε άλλα ματς:

Στο μηδέν έκλεισαν το παιχνιδι Γκρότερ Φιρτ και Στουτγκάρδη. Οι γηπεδούχοι καλύτεροι για εβδομήντα λεπτά αλλά άστοχοι… οι φιλοξενούμενοι με περισσότερες και καλύτερες στιγμές στο τελευταίο εικοσάλεπτο αλλά επίσης άστοχοι. Φυσιολογικό 0-0 στο Σπόρτπαρκ Ρόνχοφ.

Η Χόφενχαϊμ πήρε σημαντική εντός έδρας νίκη με 3-1 επί της Άουγκσμπουργκ για την 18η αγωνιστική της Bundesliga, ανέβηκε μόνη στην 3η θέση και βρίσκεται στο -3 (με παιχνίδι περισσότερο) από τη δεύτερη Ντόρτμουντ.

Μετά από 2 ανεπιτυχή αποτελέσματα, η Λειψία επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας άνετα με 4-1 της Μάιντζ.