Στον ΠΑΣ Γιάννινα συνεχίζουν με αμείωτη ένταση την προετοιμασία τους εν όψει της νέας αγωνιστικής περιόδου.

Οι παίκτες ολοκλήρωσαν το πρώτο στάδιο της προετοιμασίας τους στους Ζωσιμάδες και βρίσκονται πλέον στην Πολωνία, για το βασικό στάδιο της προετοιμασίας τους.

Ο Θανάσης Στάικος συμπεριέλαβε στην αποστολή, για τη Βάρκα, συνολικά 26 ποδοσφαιριστές.

Τερματοφύλακες: Κλέιμαν, Αθανασίου, Βρακάς
Κεντρικοί αμυντικοί: Εραμούσπε, Παντελάκης, Μπακαδήμας, Μπορταγκαράι, Λιάσος
Εσωτερικοί χαφ: Καραχάλιος, Τζίνο, Ριένστρα, Μπεγκάλα, Μπιλμπάο, Αλ. Λώλης, Ν. Λώλης
Ακραίοι χαφ εξτρέμ: Ροσέρο, Φοφανά, Κύρκος
Επιθετικοί: Κόντε, Παμλίδης, Μπάλαν, Λέο

Το πρόγραμμα της Τετάρτης (26/07) περιελάμβανε φιλικό για τον «Άγιαξ της Ηπείρου», ο οποίος διέλυσε τη Ραντόμιακ με 11-0.

Όπως ενημέρωσε η ηπειρώτικη ΠΑΕ: «Δεύτερο φιλικό επί πολωνικού εδάφους για τον ΠΑΣ Γιάννινα και το τελικό αποτέλεσμα τα λέει όλα.

Η ομάδα του Θανάση Στάικου επικράτησε της Ραντόμιακ με 11-0!

Από το πρώτο λεπτό η κυριαρχία του ΠΑΣ ήταν ξεκάθαρη και από νωρίς φάνηκε πως το ματς θα ήταν ρόλος για έναν πρωταγωνιστή.

Ο εορτάζων Πέδρο Κόντε άνοιξε λογαριασμό για την φετινή σεζόν αρχικά στο 25′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και στο 37, ενώ πριν ο Παντελάκης με κεφαλιά είχε κάνει το 2-0.

Λίγο πριν απότην λήξη του ημιχρόνου ο Κόντε σέρβιρε και ο Παμλίδης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0, για να έρθει ο Τζίνο με πέναλτι για το 5-0.

Στην επανάληψη παρότι ο Θανάσης Στάικος άλλαξε όλη του την ενδεκάδα ο ΠΑΣ συνέχισε στον ίδιο ρυθμό.

Έτσι, στο 49′ ήταν η σειρά του Κύρκου, για να έρθει ο Τζίμας στο 52′ για το 7-0.

Το 8-0 σημειώθηκε από τον Λεό, ενώ ο Τζίμας με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε το 9-0.

Στο 70′ ο Κύρκος με κεφαλιά έκανε το 10-0, για να κλείσει το σκορ με τον Λώλη στο 87′ ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 11-0.

Α’ Ημίχρονο: Κλέιμαν, Σόρια, Παντελάκης, Εραμούσπε, Κιάκος, Καραχάλιος, Τζίνο, Ριένστρα, Ροσέρο, Παμλίδης, Κόντε.

Β’ Ημίχρονο: Αθανασίου (72” Βρακάς), Πανάγου, Ναούμης, Μπακαδήμας (67′ Λώλης Ν.), Μπροταγκαράι, Μπιλμπάο, Λιάσος, Λώλης, Κύρκος (67′ Φοφανά), Τζίμας (67′ Μπεγκάλα), Λεό».