Οι δηλώσεις του προπονητή του ΠΑΟΚ μετά το τέλος του αγώνα

Ο ΟΦΗ και ο ΠΑΟΚ συναντήθηκαν στο Βαρδινογιάννειο, στο Ηράκλειο, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Super League. Οι Θεσσαλονικείς ήθελαν το «διπλό» για να πάνε με… άλλον αέρα στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό στην Τούμπα, αλλά έμειναν στο 1-1.

Ο Καλέντ Νάρεϊ στο 8’ άνοιξε το σκορ με ωραίο σουτ στην κίνηση με το αριστερό. Αν και αρχικά ο διαιτητής έδειξε να υπάρχει οφσάιντ το VAR τον διέψευσε και το γκολ μέτρησε.

Οι Θεσσαλονικείς διατήρησαν τον έλεγχο μέχρι τέλους, έδειξαν συγκριτικά καλύτερη εικόνα, αλλά δεν μπόρεσαν να σημειώσουν άλλο γκολ. Αυτό το πλήρωσαν στο ενδέκατο λεπτό των καθυστερήσεων, βλέποντας τον Αποστόλη Διαμαντή να φέρνει το ματς στα… ίσα. Ο Θοράρινσον εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά κι εκείνος με τρομερή κεφαλιά νίκησε τον Κοτάρσκι.

Οι δηλώσεις του προπονητή του ΠΑΟΚ μετά το τέλος του αγώνα:

“Το σκεπτικό σας είναι σωστό. Όταν έχεις τόσες καθαρές ευκαιρίες και στα δύο ημίχρονα για να καθαρίσουμε το παιχνίδι, αλλά δεν τα καταφέραμε. Οι δικές μας φάσεις είναι γύρω στις επτά.

Το παιχνίδι ήταν υπό το έλεγχό μας σχεδόν σε όλο το ματς, αλλά δεν πήραμε αυτό που θέλαμε. Στα τελευταία λεπτά ο ΟΦΗ πίεση και είδατε μια στημένη φάση και έβαλε γκολ. Αυτό είναι το ποδόσφαιρο. Είμαι απογοητευμένος γιατί δεν κερδίσαμε αυτό το παιχνίδι”.