Ο Νέλσον Ολιβέιρα ισοφάρισε στο 90’+7’.

O Αστέρας Τρίπολης φλέρταρε με την έκπληξη στην Τούμπα, αλλά ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε στο φινάλε σε 2-2, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Super League.

Oι Αρκάδες έβαλαν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, αυτό όμως δεν αποδείχθηκε αρκετό για να επιστρέψουν στα νικηφόρα αποτελέσματα, έπειτα από δύο ματς.

Οι Θεσσαλονικείς απέφυγαν και δεύτερη διαδοχική ήττα χάρη στο γκολ του Νέλσον Ολιβέιρα στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Κέιλεμπ Στάνκο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου και ο Λέο Τιλίκα στο 54’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι είχαν φέρει σε θέση οδηγού την ομάδα τους.

Ο Γιάσμιν Κούρτιτς ήταν εκείνος που είχε μειώσει στο σκορ, επίσης από την άσπρη βούλα, στο 81’.

Οι Θεσσαλονικείς είναι πλέον πέμπτοι, οι φιλοξενούμενοι έμειναν για τρίτο σερί ματς χωρίς νίκη κι έπεσαν στην ένατη θέση.

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Λύρατζης (40′ Ζίβκοβιτς), Ίνγκασον, Κουλιεράκης, Τσαούσης (32′ Τσαούσης), Ντάντας (67′ Σβαμπ), Κούρτιτς, Αουγκούστο (67′ Κωνσταντέλιας), Νάρεϊ, Καντουρί (46′ Μπίσεσβαρ), Ολιβέιρα.

Αστέρας Τρίπολης: Παπαδόπουλος, Γκαρντάβσκι, Ατιένθα, Ζουκάνοβιτς, Τασουλής, Μουνάφο, Στάνκο, Σίτο, Τιλίκα (89′ Κωστέας), Μπαρτόλο (82′ Μπενίτο), Ρετζίς (72′ Ιγκλέσιας).