Ισόπαλοι με τον Ατρόμητο ήρθαν οι «ερυθρόλευκοι».

Ο Ατρόμητος και ο Ολυμπιακός συναντήθηκαν στο Περιστέρι, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Super League.

Οι παίκτες του Μίτσελ προέρχονταν από τέσσερις διαδοχικές νίκες, αλλά «κόλλησαν» στο 1-1 κι έμειναν στην τρίτοι στην κατάταξη μαζί με τον ΠΑΟΚ.

Οι «κυανοκίτρινοι», από την πλευρά τους, συνεχίζουν στην έκτη θέση.

Οι «ερυθρόλευκοι» απείλησαν στα πρώτα λεπτά του ματς, η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη. Οι δύο αντίπαλοι πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο ισόπαλοι, χωρίς τέρματα.

Ο Σεντρίκ Μπακαμπού άνοιξε το σκορ στο 54’, με σουτ μέσα από την περιοχή.

Ωστόσο, οι γηπεδούχοι αντέδρασαν άμεσα κι έφεραν το ματς στα ίσα με τον Σάμουελ Φριντγιόνσον στο 64’.

Ο Ρομπάιγ έκανε την πάσα στην πλάτη της άμυνας των Πειραιωτών κι εκείνος κρέμασε την Πασχαλάκη. Σύμφωνα με το VAR, δεν υπήρχε οφσάιντ.

Μεγάλη ευκαιρία έχασαν οι Περιστεριώτες στο 81’ με τον Ροτάριου, που πήρε την κεφαλιά. Αμέσως μετά έκανε προβολή ο Φριντγιόνσον, αλλά ούτε εκείνος βρήκε στόχο.

Ατρόμητος (Κρις Κόουλμαν): Γιαννιώτης, Ντε Μποκ, Χατζηισαΐας, Στρούγγης, Κεσχρίντα, Γκονθάλεθ, Έρλινγκμαρκ (76′ Οικονομίδης), Ρομπάιγ (88′ Τζαβίδας), Φριντζόνσον (82′ Τζοβάρας), Ροτάριου, Κιάρτανσον (82′ Κωτσόπουλος).

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Πασχαλάκης, Ρέαμπτσιουκ, Ντόη, Παπασταθόπουλος, Ροντινέι (84′ Βρουσάι), Εμβιλά, Ιν. Χουάνγκ (70′ Γκάρι Ροντρίγκες), Μπιέλ (84′ Σαμασέκου), Χάμες, Φορτούνης (46′ Μασούρας), Μπακαμπού (70′ Ελ Αραμπί).