Έμειναν στο μηδέν οι δύο αντίπαλοι στο Περιστέρι.

Ο Ατρόμητος και ο Άρης τέθηκαν αντιμέτωποι στο Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Super League.

Οι Θεσσαλονικείς μπήκαν στο ματς έχουν υπέρ τους την προϊστορία, αφού στα τελευταία οκτώ ματς έμειναν αήττητοι στα εφτά.

Αυτή η… παράδοση συνεχίστηκε, με τους δύο αντιπάλους να μένουν ισόπαλοι, χωρίς τέρματα (0-0).

Οι γηπεδούχοι έμειναν για τέταρτο ματς χωρίς νίκη, αλλά τουλάχιστον πήραν τον βαθμό έπειτα από τρεις σερί ήττες. Οι «κίτρινοι» συμπλήρωσαν τρία παιχνίδια χωρίς «τρίποντο».

Δεν έλειψαν οι εντάσεις κατά τη διάρκεια του ματς. Το δεύτερο μέρος άργησε να ξεκινήσει έπειτα από επεισόδιο στον περιβάλλοντα χώρο του γηπέδου, στο οποίο υπήρχαν οπαδοί και από τις δύο ομάδες.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν την κατοχή και απείλησαν με τον Ιτούρμπε στις καθυστερήσεις.

Στο δεύτερο μέρος, συγκεκριμένα στο 67’, η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Γκρέι μες στην περιοχή, αλλά ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί ο αγώνας.

Ο Μανού Γκαρθία έχασε στο 90’+6’ μεγάλη ευκαιρία να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του. Έκανε το πλασέ, μέσα στην περιοχή, αλλά ο Γιαννιώτης απέκρουσε.

Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Γιαννιώτης, Κεσχρίντα, Χατζηϊσαΐας, Μαυρομμάτης, Ντε Μποκ, Γκονζάλες, Έρλινγκμαρκ (88′ Οικονομίδης), Κουέν (88′ Μουνίθ), Κλωναρίδης (74′ Κιάρτανσον), Ροτάριου, Ρομπάιγ.

Άρης (Άλαν Πάρντιου): Κουέστα, Οντουμπάτζο (46′ Εμπακατά), Μπράμπετς (66′ Ενκουλού), Φαμπιάνο, Μαζικού, Νταμπό (46′ Μανού Γκαρθία), Ετέμπο, Ματέο Γκαρσία, Ιτούρμπε (61′ Καμάτσο), Μαντσίνι, Γκρέι (72′ Πάλμα).