Η απόλυτη συντριβή για τον Άρη στο Κλεάνθης Βικελίδης. Κόντρα σε έναν δαιμονισμένο ΠΑΣ Γιάννινα.  Οι Γιαννιώτες σκόραραν 5 φορές και πήραν μία τόσο ανέλπιστη, όσο και τρομερή νίκη επί του Άρη. Με αρκετό κόσμο στο πλευρό τους οι Θεσσαλονικείς, δεν κατάφεραν να μπουν ποτέ στο παιχνίδι. Όταν οι φιλοξενούμενοι σκόραραν και πάγωσαν το γήπεδο […]

Η απόλυτη συντριβή για τον Άρη στο Κλεάνθης Βικελίδης. Κόντρα σε έναν δαιμονισμένο ΠΑΣ Γιάννινα.

Οι Γιαννιώτες σκόραραν 5 φορές και πήραν μία τόσο ανέλπιστη, όσο και τρομερή νίκη επί του Άρη.

Με αρκετό κόσμο στο πλευρό τους οι Θεσσαλονικείς, δεν κατάφεραν να μπουν ποτέ στο παιχνίδι. Όταν οι φιλοξενούμενοι σκόραραν και πάγωσαν το γήπεδο από το 5ο λεπτό της αναμέτρησης.

Τι να πρωτοαναλύσει κανείς;

Στο 5′ το 1-0 ο Σνάιντερ, στο 35′ το 0-2 ο Μιλιντσεάνου και το 0-3  ο Περέα στο 2ο μέρος. Με το καλημέρα της εισόδου των ομάδων στο γήπεδο.

Αυτό που έκανε όμως το ποτήρι να ξεχειλίσει ήταν το 0-4 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Ένα γκολ που οδήγησε σε έντονες αποδοκιμασίες του κόσμου.

Το 0-5 στα 6 λεπτά από το τέλος προκάλεσε εξοργισμένη αντίδραση του κόσμου, που ξεκίνησε να αποχωρεί αηδιασμένος από το αποτέλεσμα και την αδιαφορία των παικτών.

Η συντριβή δεν είναι υπερβολή, για μία ομάδα που έκανε 16 γεμίσματα και δεν βρήκε στοχο σε ένα ολόκληρο ημίχρονο.

Το μόνο σίγουρο είναι πως αυτή η ήττα θα φέρει αλλαγές. Παντός τύπου! Στην ομάδα…

Δεν ξέρουμε αν είναι η μεγαλύτερη, αλλά είναι από τις πιο μαύρες σελίδες της ιστορίας του Άρη