Η Τραμπζονσπόρ έχει βρει τον ηγέτη της και ο Τάσος Μπακασέτας την “Ιθάκη” του. Στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του τουρκικού πρωταθλήματος, η Τραμπζονσπόρ αντιμετώπισε τη Γαλατάσαραι. Τι αν βρίσκονταν πίσω στο σκορ οι φιλοξενούμενοι από το 31ο λεπτό; Κρατούσαν την τελευταία τους λέξη , για το τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα. Την αρχή έκανε ο […]

Η Τραμπζονσπόρ έχει βρει τον ηγέτη της και ο Τάσος Μπακασέτας την “Ιθάκη” του. Στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του τουρκικού πρωταθλήματος, η Τραμπζονσπόρ αντιμετώπισε τη Γαλατάσαραι.

Τι αν βρίσκονταν πίσω στο σκορ οι φιλοξενούμενοι από το 31ο λεπτό; Κρατούσαν την τελευταία τους λέξη , για το τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα. Την αρχή έκανε ο “Μπακα” που έφερε το ματς στα ίσα στο 84ο λεπτό, διαμορφώντας το 1-1. Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 90ο λεπτό ο Βίσκα, ολοκλήρωσε τη μεγάλη ανατροπή της ομάδας του.

Ο 28χρονος Έλληνας διεθνής με το γκολ που σημείωσε απέναντι στην Γαλατάσαραϊ, έφτασε τα οκτώ στη Super Lig. Δίχως αμφιβολία, ο αρχηγός της Εθνικής Ελλάδας έχει συμβάλει τα μέγιστα στην αγωνιστική παρουσία της ομάδας του. Με τον πολύτιμη βοήθεια του η τουρκική ομάδα είναι στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα και μια “ανάσα” από την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Η ομάδα της Τραπεζούντας αναγνωρίζει αυτή τη προσφορά του Τάσου Μπακασέτα και το δείχνει. Το όνομα του Έλληνα επιθετικού έχει γίνει σύνθημα στα χείλη των φιλάθλων και η αναγνώριση προς το πρόσωπο του είναι αδιαμφισβήτητη. Η Τραμπζονσπόρ θέλησε να δείξει την αγάπη της και μέσω των social media. Ανάρτησε, έτσι μια φωτογραφία με τον 28χρονο επιθετικό που το συνόδευε με μία λεζάντα: “Σε αγαπάμε Μπάκα”.