Η Ρέιντζερς υποδέχτηκε την Ρος Κάουντι για την 5η αγωνιστική πρωταθλήματος Σκωτίας και κέρδισε με 4-0, με τον Αντόνιο Τσόλακ να πετυχαίνει ακόμα δύο γκολ.

Ο Τσόλακ είναι μέγας παστελωτής ή δεν το έχουμε καταλάβει ακόμα; H Ρέιντζερς στην Ευρώπη απέκλεισε την Αιντχόφεν και μπήκε στους ομίλους του Champions League.

Αλλά και στο πρωτάθλημα δεν πάει πίσω.

Για την ιστορία τα γκολ πέτυχαν στο 24ο λεπτό ο Λάντστραμ, ο Τσόλακ (39’). Στο 58ο λεπτό ο Κροάτης έκανε δύο τα τέρματα του. Το τελικό 4-0 έκανε ο Ντέιβις στο 80’.

Το έκανε με την Μάλμε, και το ξανακάνει τώρα με την Ρέιντζερς. Τυχαίο; Μήπως και η δεύτερη απόφαση του ΠΑΟΚ για τον Τσόλακ δεν ήταν αυτή που θα έπρεπε;

Στον πρώτο αγώνα έδωσε την ισοφάριση στο 40′ για την ομάδα και την έβαλε ξανά στο κόλπο της πρόκρισης. Στον επαναληπτικό αγώνα έβαλε το μοναδικό γκολ της συνάντησης και χάρισε ουσιαστικά και τυπικά την είσοδο στους ομίλους στην ομάδα του.

Πλήρωσαν 2-3 και τους έδωσε 35 μύρια εγγυημένα. Για πότε έκανε απόσβεση ο πρώην ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ.