Κέρδισε με 2-1 τη Μολδαβία στο Κινσινάου.

Με τους πρώτους αγώνες έκαναν πρεμιέρα την Πέμπτη (24/03) τα πλέι άουτ του UEFA Nations League, όσον αφορά στην τρίτη κατηγορία.

Οι επαναληπτικοί θα ακολουθήσουν στις 29 Μαρτίου.

Οι τέσσερις ομάδες που τερμάτισαν στην τελευταία θέση στη φάση των ομίλων παίζουν για την παραμονή τους. Οι νικήτριες θα διατηρήσουν τη θέση τους στη League C, με τους ηττημένους να υποβιβάζονται στην τέταρτη κατηγορία.

Η Μολδαβία υποδέχθηκε στο Κινσινάου το Καζακστάν, με τις δύο ομάδες να δίνουν «μάχη» για το πρώτο βήμα σωτηρίας.

Ο Ίον Νικολαέσκου στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι έφεραν τα πάνω-κάτω, κερδίζοντας με 2-1, χάρη στα γκολ του Σεργκέι Μάλι στο 63’ και του Βίτσεσλαβ Πόσμακ στο 79’.