Μετά από σχεδόν 3 χρόνια η Ιταλία γνώρισε την ήττα, στον ημιτελικό του Nations League. Η Ισπανία κατάφερε ότι κανείς άλλος εδώ και καιρό. Κόντρα στην ομάδα του Μαντσίνι. Ο Φεράν Τόρες έκανε την ζημιά πρώτος. Στο 17ο λεπτό ο ποδοσφαιριστής της Σίτι άνοιξε το σκορ. Δείχνοντας πως η Ισπανία δεν ήρθε να παριστάνει τον […]

Μετά από σχεδόν 3 χρόνια η Ιταλία γνώρισε την ήττα, στον ημιτελικό του Nations League. Η Ισπανία κατάφερε ότι κανείς άλλος εδώ και καιρό. Κόντρα στην ομάδα του Μαντσίνι.

Ο Φεράν Τόρες έκανε την ζημιά πρώτος. Στο 17ο λεπτό ο ποδοσφαιριστής της Σίτι άνοιξε το σκορ.

Δείχνοντας πως η Ισπανία δεν ήρθε να παριστάνει τον κομπάρσο. Κόντρα στην Πρωταθλήτρια Ευρώπης.

Η συνέχεια ακόμη πιο εφιαλτική για τους Ιταλούς. Στο 42ο λεπτό ο Μπονούτσι θα αντικρίσει την κόκκινη κάρτα. Αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες. Λίγα λεπτά αργότερα. Στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, ο Φεράν Τόρες ξαναχτύπησε.

Δεύτερο γκολ και όλα έδειχναν ονειρικά για την Φούρια Ρόχα.

Στο Β Μέρος οι  Ιταλοί πίεσαν . Είχαν μάλιστα και ευκαιρίες να σκοράρουν.

Δοκάρι ο Μπερναντέσκι με παρέμβαση Σιμόν

Όμως το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 83ο λεπτό, με τον Πελεγκρίνι.

Το τελικό 1-2 δίνει την πρόκριση στους Ισπανούς στον μεγάλο τελικό. Ενώ αφήνει τους Ιταλούς με ένα  χρήσιμο μάθημα.