Κουμάντο στο Βέλγιο και φέτος κάνει η  Κλαμπ Μπριζ. Η Μπριζ καθάρισε με μεγάλη ανατροπή στα playoffs για το πρωτάθλημα και με τη νίκη 3-1 κόντρα στην Άντβερπ κλείδωσε και μαθηματικά την διαφορά ασφαλείας από την Ουνιόν και σήκωσε το πρωτάθλημα Βελγίου για 18η φορά στην ιστορία της. Η Άντβερπ μπορεί να πήρε κεφάλι στο […]

Κουμάντο στο Βέλγιο και φέτος κάνει η  Κλαμπ Μπριζ.

Η Άντβερπ μπορεί να πήρε κεφάλι στο σκορ, στο 19′ με τον Μάικλ Φρέι, όμως στο 2ο ημίχρονο η Μπριζ έκανε την ανατρόπα και μέσα σε 15 λεπτά είχε βρει τρία τέρματα. Η ομάδα του Άλφρεντ Σχρέντερ δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα. Δίνοντας του δώρο πριν αποχωρήσει, για τον πάγκο του Άγιαξ…